Činnost podporují
Sponzor_Mesto_Brno
Město Brno
www.technikahokej.cz/Brno.htm

Sponzor_Jihomoravsky_kraj
Jihomoravský kraj
www.technikahokej.cz/JMKraj.htm

Sponzor_Ministerstvo_skolstvi__mladeze_a_telovychovy_CR
Ministerstvo školství, mládeže a tělovýchovy ČR
www.msmt.cz

Sponzor_Cesky_svaz_ledniho_hokeje
Český svaz ledního hokeje
www.ceskyhokej.org

Sponzor_KAM_ZA_SPORTEM_V_BRNE
KAM ZA SPORTEM V BRNÉ
www.kamzasportemvbrne.cz

Hlavní partneři
Sponzor_DOPRAVA_SILNICE__spol__s_r_o_
DOPRAVA SILNICE, spol. s r.o.
www.dopravasilnice.eu

Sponzor_J_K__marketing_s_r_o_
J.K. marketing s.r.o.
www.jkmarketing.cz

Sponzor_Zahradnik_Z__s_r_o_
Zahradník Z. s.r.o.
www.zahradnikz.cz

Sponzor_UniCab__s_r_o_
UniCab, s.r.o.
www.unicab.cz

Partneři
Sponzor_EP_ENERGY__a_s_
EP ENERGY, a.s.
http://www.epenergy.cz/

Sponzor_INTEN_GROUP__s_r_o_
INTEN GROUP, s.r.o.
www.intengroup.cz

Sponzor_HT_GROUP__a_s_
HT GROUP, a.s.
www.htgroup.cz

Sponzor_DOMY_NA_VINICI__s_r_o_
DOMY NA VINICI, s.r.o.
https://domynavinici.cz

Sponzor_BRENN_telematic_s_r_o_
BRENN telematic s.r.o.
www.brenntelematic.com

Sponzor_AW_TOOLS_INTERNATIONAL_s_r_o_
AW TOOLS INTERNATIONAL s.r.o.
www.awtools.cz

Sponzor_DORSIS_s_r_o_
DORSIS s.r.o.
www.dorsis.cz

Sponzor_VACUTEC_MORAVIA__spol__s_r_o_
VACUTEC MORAVIA, spol. s r.o.
www.vacutec.cz

Sponzor_HOCKEY_TRAINING_CENTRUM_BRNO
HOCKEY TRAINING CENTRUM BRNO
www.htcbrno.cz

Sponzor_PROTECTION___CONSULTING__s_r_o_
PROTECTION & CONSULTING, s.r.o.
www.protection.cz

Sponzor_AsisTrans_s_r_o_
AsisTrans s.r.o.
www.asistrans.cz

Sponzor_Ambulance_B__Braun_Plus
Ambulance B. Braun Plus
www.bbraun.cz

Aktualita
5.12.2019 - Milion střel je milion zkušeností. Pomáhá to růst, ví brankář Geidl
Milion střel je milion zkušeností. Pomáhá to růst, ví brankář Geidl

 

Dorostenci brněnské Techniky první víkend ve skupině o udržení uzavřeli povedenou výhrou, když brankář Dieter Geidl zlikvidoval 45 střel Olomouce a připsal si první nulu v sezoně. Proč dal přednost dorostu? Odkud se vzalo jeho jméno? A vyslovují ho lidé dobře?

 

V základní části se vám nedařilo. Bylo těžké chodit do dalšího a dalšího duelu?
Vždycky jsme šli do zápasů s nasazením na sto procent a chtěli jsme vyhrát. Každý zápas má jiný průběh než ten předchozí. I když soupeř vyhrál předchozí zápas 10:0, na nás se mu nemusí tolik dařit. Jsme všichni stejní kluci.

 

Co bylo vaší motivací?
Na začátku jsme se chtěli dostat do horní šestky, ale už tak v polovině základní části jsme viděli, že se nám to vzdaluje. Motivací bylo, abychom se pořádně rozehráli a sehráli do druhé části. Chceme extraligu udržet, protože je to výborné pro klub a další kluky, kteří by hráli nejvyšší soutěž další sezonu.

 

Co bude potřeba zlepšit?
Kluci musí vepředu zlepšit proměňování šancí, protože v zápasech je máme, ale proměníme jenom malou část z nich. Musíme se taky soustředit na obranu a pak na útok. Nejdříve musíme pořádně bránit, pak můžeme útočit a z šancí dávat góly.

 

Jaká byla úvodní dvě utkání skupiny o udržení?
Já jsem s nimi spokojený dost, i když jsme mohli oba dva zápasy vyhrát. Proti Šumperku jsme si to prohráli vlastní chybou – hodně jsme faulovali. Myslím, že i kluci jsou spokojení, protože jsme prohrávali třeba o gól a teď jsme po dlouhé době vyhráli.

 

A to proti Kohoutům. Jaký to byl zápas?
Na začátku jsem je hodně tlačili, pak se to vyrovnalo a první třetina skončila bez gólu. Po přestávce nám trenér řekl, že hrajeme dobře, a vytkl nám jenom nějaké malé chyby. Šli jsme do druhé části s tím, že chceme jít do vedení, abychom nemuseli nic dohánět. To se nám povedlo, kluci proměňovali šance a dali tři góly.

 

Kdy jste si byl jistý vítězstvím?
Jistý výhrou si nejsem nikdy, i kdybychom vedli třeba 6:0. Pořád jsem se soustředil na zápas. Vedení 3:0 ulehčí myšlenky, ale pak jsem chtěl mít nulu, takže jsem chytal naplno. Pořád jsem se soustředil, protože jsem chtěl čisté konto a aby tým vyhrál.

 

Jak těžká to pro vás byla nula?
Kluci říkali už před zápasem, že bych mohl mít nulu. Bylo tam dost těžkých situací jako v každém zápase. Spojily se štěstí, které k hokeji patří, a dovednosti, co umím. Je z toho nula.

 

Vybral byste nějaké nejhorší situace?
Tak to si vybavuju naprosto přesně. Byla to ta tyčka. Byl chumel před bránou a já jsem byl asi na vrcholu brankoviště v nízkém postavení, najednou mi puk proletěl kolem hlavy a šel do spojnice tyček. To jsem si oddychl hodně. Podruhé šla střela od modré úplně nahoru, ale těsně přede mnou to někdo tečoval úplně dolů. Naštěstí se mi puk odrazil od betonů.

 

Byla to pro vás hodně cenná nula?
Mně se chytalo dobře. Byl to pak hodně dobrý pocit, protože jsem vychytal čisté konto docela po dlouhé době. Poslední jsem měl ještě za Warriors, když jsme hráli proti Technice. Udělalo mi to radost, zlepší to psychickou stránku a je to motivace do další práce.

 

Když jste zmínil druhý brněnský klub: Jak se váš přesun udál?
Po minulé sezoně mi volal trenér z Techniky Karel Tuháček, protože jim odešla jednička Jakub Nešpůrek do Vsetína. Takže oni neměli vlastně brankáře a věděli, že jsem ve Warriors já. Navíc se tam spadlo z extraligy. Nejprve jsem řekl, že ještě nevím, jak to bude, jestli třeba nezkusím nějaké zahraničí.

 

Nechtěl jste třeba zůstat kvůli juniorce?
Na Warriors mi nabízeli, že můžu chytat REDSTONE Extraligu juniorů, ale já jsem dal přednost dorostenecké extralize, která mi přijde více prestižní. Přijde mi lepší hrát se svým ročníkem než někde věkově výš.

 

Užíváte si pozici jedničky?
No, užívám… Je na mě velký nátlak. Výsledek obdržených branek stojí na mě. Má to výhody i nevýhody, ale je to hlavně psychický nátlak, který musím zvládat a chytat nejlépe, jak umím.

 

Na druhou stranu je to pro vás dobré do další kariéry…
Ano, to je. Ve finále, kdybych třeba chytal někde v týmu, jako jsou třeba Liberec nebo Pardubice, šlo by na mě v základní části pár střel. Když jde na gólmana deset střel a má z toho nulu, nic mu to nedá. Já bych z toho ani neměl radost. Na Technice jsem měl milion střel, což je milion zkušeností do další kariéry. Pomáhá to brankáři růst.

 

Zatím se držíte s úspěšností zákroků nad devadesáti procenty. Je to váš dílčí cíl?
Přesně tak, chtěl bych se celou sezonu držet nad devadesáti procenty. Je to těžké. Sice mám proti sobě hodně střel, ale nesmím pustit hodně gólů. Když bych ale dostal čtyři góly, vyhráli jsme 6:4 a já měl procenta třeba 88, vůbec mi to nebude vadit.

 

Vaše jméno vůbec nezní česky. Jak se zrodilo?
Můj děda i můj táta se jmenují stejně, takže jsem Dieter třetí. Paradoxně mého staršího bráchu tak nepojmenovali, ani vlastně nevím proč. To mi nikdy neříkali. Je to jméno německého původu. Já nemám s Německem nic společného, ale můj prapraděda byl z Německa.

 

Držíte hezkou tradici. Chtěl byste v ní pokračovat?
Zatím si z toho děláme jenom legraci. Přemýšlel jsem nad tím a asi bych chtěl, aby se můj syn jmenoval stejně. Je to symbolické a jméno se mi líbí.

 

Ptá se vás hodně lidí, jak se vaše jméno vyslovuje?
To je normální otázka, na kterou se mě všichni ptají, když někam přijdu. Moje přezdívka je Didi, to je jednoduché vyslovit, říká se to ‚Dydy‘. Dieter už je trochu horší. Když říkají sestavu na ledě, tak mě někteří vysloví třeba ‚Dajtr Gídl‘, což je docela špatně. (směje se) Je to prostě ‚Dýtr Gajdl‘.

 

V Třinci hraje Nico Geidl. Jde o rodinu?
Je to můj bratranec, jako malí kluci jsme spolu hráli a pak i jednu hodně dobrou sezonu ve Warriors. On začínal s hokejem zde v Technice a pak přestoupil do Třince, takže jsme se rozdělili, ale určitě bych se s ním chtěl v hokejové kariéře potkat. Bylo by hezké si proti sobě, nebo spolu zahrát.

 

Převzato z internetového deníku Hokej.cz

 


Více informací zde... Více informací zde...
31.1.2019
Úrazové pojištění hráčů

 

Od 1. 2. 2019 se mění podmínky Úrazového pojištění členů sportovních spolků, které je sjednáno prostřednictvím Českého olympijského výboru (ČOV) a platí pro celé sportovní prostředí. Pojišťovna Kooperativa, která v letech 2017 a 2018 úrazové pojištění zajišťovala, ukončí spolupráci s ČOV k 31. 1. 2019. Veškeré vzniklé nároky na pojistná plnění (úrazy) do 31. 1. 2019 zůstávají stále v gesci této pojišťovny až do vyřešení a potřebné dokumenty naleznete zde.

 

Veškeré vzniklé nároky na pojistná plnění od 1. 2. 2019 bude nově řešit Pojišťovna VZP. Zde naleznete přehledný rozcestník a veškeré nezbytné informace k této nově uzavřené pojistné smlouvě, včetně podmínek a rozsahu pojištění, seznamu pojištěných spolků, formuláře pro hlášení škodních událostí a podrobné kontaktní údaje na zástupce Pojišťovny VZP, kteří budou s Vámi tuto problematiku řešit.

Nábor
Tygrik