Činnost podporují
Sponzor_Mesto_Brno
Město Brno
www.technikahokej.cz/Brno.htm

Sponzor_Jihomoravsky_kraj
Jihomoravský kraj
www.technikahokej.cz/JMKraj.htm

Sponzor_Ministerstvo_skolstvi__mladeze_a_telovychovy_CR
Ministerstvo školství, mládeže a tělovýchovy ČR
www.msmt.cz

Sponzor_Cesky_svaz_ledniho_hokeje
Český svaz ledního hokeje
www.ceskyhokej.org

Sponzor_KAM_ZA_SPORTEM_V_BRNE
KAM ZA SPORTEM V BRNÉ
www.kamzasportemvbrne.cz

Hlavní partneři
Sponzor_DOPRAVA_SILNICE__spol__s_r_o_
DOPRAVA SILNICE, spol. s r.o.
www.dopravasilnice.eu

Sponzor_J_K__marketing_s_r_o_
J.K. marketing s.r.o.
www.jkmarketing.cz

Sponzor_Zahradnik_Z__s_r_o_
Zahradník Z. s.r.o.
www.zahradnikz.cz

Sponzor_AW_TOOLS_INTERNATIONAL_s_r_o_
AW TOOLS INTERNATIONAL s.r.o.
www.awtools.cz

Partneři
Sponzor_HT_GROUP__a_s_
HT GROUP, a.s.
www.htgroup.cz

Sponzor_EP_ENERGY__a_s_
EP ENERGY, a.s.
www.epenergy.cz

Sponzor_SKLIZENO_-_MyFoodMarket__s_r_o_
SKLIZENO - MyFoodMarket, s.r.o.
www.eshop.sklizeno.cz

Sponzor_CNC_-_INAXES_s_r_o___Dobruska
CNC - INAXES s.r.o., Dobruška
www.cnc-inaxes.cz

Sponzor_DOMY_NA_VINICI__s_r_o_
DOMY NA VINICI, s.r.o.
www.domynavinici.cz

Sponzor_BRENN_telematic_s_r_o_
BRENN telematic s.r.o.
www.brenntelematic.com

Sponzor_DORSIS_s_r_o_
DORSIS s.r.o.
www.dorsis.cz

Sponzor_VACUTEC_MORAVIA__spol__s_r_o_
VACUTEC MORAVIA, spol. s r.o.
www.vacutec.cz

Sponzor_HOCKEY_TRAINING_CENTRUM_BRNO
HOCKEY TRAINING CENTRUM BRNO
www.htcbrno.cz

Sponzor_INTEN_GROUP__s_r_o_
INTEN GROUP, s.r.o.
www.intengroup.cz

Sponzor_AsisTrans_s_r_o_
AsisTrans s.r.o.
www.asistrans.cz

Sponzor_Ambulance_B__Braun_Plus
Ambulance B. Braun Plus
www.bbraun.cz

Aktualita
5.7.2020 - Extraliga juniorů na Technice? Naplnění naší koncepce.
Extraliga juniorů na Technice? Naplnění naší koncepce.

 

Přinášíme článek o našem klubu ze serveru hokej.cz

 

Po znovunastartovaných jednáních to vyšlo, Technika získala od Litomyšle nejméně na rok licenci pro Extraligu juniorů. Brněnský klub tímto uzavřel postup jedenácti mládežnickými kategoriemi, což velmi těší i předsedu a generálního manažera Pavla Kubicu.

 

Co byl pro vás první impuls, abyste začali řešit licenci pro Extraligu juniorů?
Na konci předminulé sezony z rozhodnutí svazu vznikla Extraliga juniorů, do které nebylo před sezonou dáno, že se bude někam postupovat. Rozhodli jsme se, že se juniorskou kategorií nebudeme výrazně zabývat, protože nám do ní přišli prvním rokem kluci z extraligy dorostu. Byli to prvoročáci, takže jsme je chtěli nějak etablovat a v dalších letech pozvednout. Bohužel došlo k reorganizaci, která se nás netýkala. Další rok nám přišli další hráči z extraligy dorostu, kterou jsme udrželi, a takhle to bylo třetím rokem po sobě. Proto jsme tu situaci museli nějak začít řešit. Hráči, kteří nám přicházeli z extraligy dorostu, rázem neměli adekvátní soutěž a konkurence se o ně velice zajímala, takže nám začali z klubu odcházet. Proto bylo naším cílem Extraligu juniorů co nejdříve mít.

 

Kdy začala samotná jednání?
Už před minulou sezonou jsme jednali s klubem z Litomyšle, který si to chtěl ale odehrát, protože si to sportovní cestou vybojoval. My jsme mezitím složili v Lize juniorů slušný tým na postup, ale bohužel jsme v předposledním kole, které jsme ještě mohli odehrát před koronavirem, prohráli v rozhodujícím a velmi dobrém zápase doma s Kroměříží 1:2. Navíc ze soutěže nakonec nikdo nahoru nepostupoval. Obnovili jsme jednání s Litomyšlí, po dvou měsících jsme se domluvili a převzali od nich práva na Extraligu juniorů.

 

Co se za rok změnilo?
Oslovili jsme je už před minulou sezonou, abychom se domluvili na nějaké spolupráci. V té době si to klub v Litomyšli ještě vyhodnotil, že si to odehraje sám. Letos ale kvalita jeho kádru a množství hráčů neodpovídaly kvalitě soutěže. Domluvili jsme se, že od nich licenci převezmeme a začneme spolupracovat v širší rovině.

 

Jak vnímáte fakt, že máte licenci na jednu sezonu?
Ano, máme ji na rok a taky máme smluvně podchyceno pokračování u nás, pokud o to klub projeví zájem. S touto dohodou jsme do transakce šli. Je to věc, která vyhovuje oběma klubům.

 

V jakých rovinách bude probíhat vaše spolupráce?
Jsme domluveni na hráčských výpomocích. Někteří naši hráči z kategorie dorostu i juniorů třeba nebudou mít v týmu takové uplatnění, takže pokud se pak domluvíme s Litomyšlí, můžou tam jezdit na střídavé starty. Pokud bychom uvažovali o dojezdové vzdálenosti, vloni od nás kluci z dorostu i juniorky jezdili hrát do Hodonína, což je z Brna pětasedmdesát kilometrů. Litomyšl je přibližně stejně.

 

Jaký bude mít druhá nejvyšší juniorská soutěž přínos pro klub?
Přínos je hlavně v tom, že u nás udržíme hráče dorostu v druhém ročníku, protože se jim otevírá možnost naskakovat do kategorie juniorů v kvalitní soutěži. Je to nejlepší v tom, že nám hráči nebudou odcházet do jiných klubů a mohou zůstat v kombinaci se studiem do devatenácti až dvaceti roků na jednom místě a v jednom klubu. Příklad: Když k nám přijde dorostenec, dostane se na střední školu, může u nás odehrát kvalitní soutěže po celou dobu studia a nemusí v jeho průběhu přecházet do jiného města i školy.

 

Takže je pro vás nejdůležitější provázanost?
Samozřejmě. To je jedna z věcí, která je v dlouhodobém plánu klubu. Začali jsme tím, že se nám povedlo s velmi silným ročníkem 2002 postoupit sportovní cestou do extraligy dorostu, až asi na čtyři hráče byli všichni vlastní. Potom jsme vešli do projektu sportovních tříd, takže hrajeme po ročnících a máme šestou, sedmou, osmou a devátou třídu. Dorost a juniorka doplnily návaznost. Teď máme všech jedenáct kategorií, a mimo juniorů, kteří hrají druhou nejvyšší, všichni ostatní hrají nejvyšší soutěže.

 

Pojďme k týmu jako takovému. Jak aktuálně kádr vypadá?
Nyní máme na tréninku patnáct až osmnáct kluků, protože si někteří dodělávají maturity anebo obecně něco na školách kvůli koronavirovým absencím. Máme z převážné většiny vlastní hráče a případně hráče z města Brna. Potencionální posily a hráči na zkvalitnění kádru, kteří přijdou do Brna z jiných měst za studiem, k nám přijdou na konci července, kdy půjdeme na led. Kvalita kádru bude na vyšší úrovni.

 

A co početně kolem ročníků?
Aniž bychom nějak chtěli, momentálně se nám daří skládat kádr, že máme vždycky jednu pětku v jednom stejném ročníku – 2001, 2002 a 2003. Stejně tak máme i brankáře. Máme to rozprostřeno napříč všemi ročníky, takže zase tam je ta návaznost, že se každý rok posune pět až šest hráčů.

 

Uvažujete o dalších jménech na doplnění? Kromě těch, kteří přijdou na led, ale už o nich víte.
Doplňování končí podle přestupního řádu 31. ledna, pokud technické stanovy nebudou říkat jinak. Do té doby můžeme hráče měnit. Všichni pracují na tom, aby jejich kádr nějak vypadal, to stejné děláme i my. Máme vytipováno ještě asi deset dalších hráčů i v návaznosti na případná vysokoškolská studia s univerzitní ligou anebo případně s jinými soutěžemi, aby měli možnost kombinovat juniorku a dospělý hokej. Tady se jedná o starší ročníky juniorské kategorie.

 

Máte i konkrétní post, který byste ještě chtěli posílit?
Stejně jako asi řekne každý hokejový manažer, my sháníme kvalitního a kreativního obránce s dobrou rozehrávkou a s dobrou střelou, nejlépe praváka. To je velké nedostatkové zboží v celém hokeji. Samozřejmě se budeme koukat a chtěli bychom alespoň jednoho přivést.

 

Jaké cíle kladete před tým?
Záchranu!

 

Nechci to přivolávat, ale co by se stalo, kdyby se vám Extraligu juniorů nepovedlo udržet?
Jsme s Litomyšlí smluvně domluveni, jakým způsobem by se to řešilo. Jsou to ale interní záležitosti.

 

Jak se vy osobně těšíte, až uvidíte svoje kluky ve druhé nejvyšší soutěži?
Řekla jste to správně. Těším se na to, až uvidím naše hráče, se kterými jsem vyrůstal od šesti let, kdy začali chodit hokej, hrát tady vyšší soutěž. Můžou hrát v místě bydliště a nemusí jezdit třeba do Žďáru nad Sázavou. Jak už jsem zmínil, je to naplnění naší koncepce, abychom tu měli všechny kategorie. Nebudeme si nalhávat, třeba Liga akademií je pro nás momentálně nedostižná, není to ani sen, je to realita. I druhá nejvyšší soutěž ale bude velmi kvalitní, jelikož do ní sestoupí několik týmu seshora. Kvalita juniorských soutěží půjde hodně nahoru a bude to šance pro spoustu kluků, aby dál zůstali u hokeje. Některé zápasy v nejnižší lize juniorů jsou jenom proto, aby se odehrály, ale neposouvají hokejisty dál. Když to někteří kluci kolem osmnáctého roku myslí s hokejem vážně, vycítí, že to není pro ně, a poohlíží se jinde. Teď jsme rádi, že kluci můžou zůstat doma a nemusí měnit v předmaturitních ročnících školu.

 

Jak vnímáte konkurenci v Brně?
Kometa není konkurence a ani ze své podstaty být nemůže, je to úplně jiný level. Warriors? Ano, je tam několik subjektů na stejné rovině, takže je to konkurence, která je ale dobrá pro to, abychom se posouvali výš a překonávali ji. Před osmi roky jsme začínali s osmdesáti dětmi, teď jich máme tři sta ve všech kategoriích. Za mě je ta konkurence dobře, protože je to pro nás hnací motor, jak se můžeme posunout výš.

 

Kateřina Kundertová, hokej.cz

 

 

 

27.8.2020
Aktualizovaný rozpis ledů na období 24.8.-27.9.2020

 

 

Nový aktualizovaný rozpis ledů ze dne 26.8. na období 24.8. - 27.9. naleznete zde.

 

25.8.2020
Hokejová Technika na Instagramu

 

Od nové sezony má hokejová Technika svůj oficiální profil na Instagramu.

Najdete jej zde.

 

Je vytvořen nový email: technika.instagram@seznam.cz, který slouží pro zasílání fotek a příspěvků ke vložení ma klubový instagram.

 

31.1.2019
Úrazové pojištění hráčů

 

Od 1. 2. 2019 se mění podmínky Úrazového pojištění členů sportovních spolků, které je sjednáno prostřednictvím Českého olympijského výboru (ČOV) a platí pro celé sportovní prostředí. Pojišťovna Kooperativa, která v letech 2017 a 2018 úrazové pojištění zajišťovala, ukončí spolupráci s ČOV k 31. 1. 2019. Veškeré vzniklé nároky na pojistná plnění (úrazy) do 31. 1. 2019 zůstávají stále v gesci této pojišťovny až do vyřešení a potřebné dokumenty naleznete zde.

 

Veškeré vzniklé nároky na pojistná plnění od 1. 2. 2019 bude nově řešit Pojišťovna VZP. Zde naleznete přehledný rozcestník a veškeré nezbytné informace k této nově uzavřené pojistné smlouvě, včetně podmínek a rozsahu pojištění, seznamu pojištěných spolků, formuláře pro hlášení škodních událostí a podrobné kontaktní údaje na zástupce Pojišťovny VZP, kteří budou s Vámi tuto problematiku řešit.

Nábor
Tygrik