Činnost podporují
Sponzor_Mesto_Brno
Město Brno
www.technikahokej.cz/Brno.htm

Sponzor_Jihomoravsky_kraj
Jihomoravský kraj
www.technikahokej.cz/JMKraj.htm

Sponzor_Ministerstvo_skolstvi__mladeze_a_telovychovy_CR
Ministerstvo školství, mládeže a tělovýchovy ČR
www.msmt.cz

Sponzor_Cesky_svaz_ledniho_hokeje
Český svaz ledního hokeje
www.ceskyhokej.org

Sponzor_KAM_ZA_SPORTEM_V_BRNE
KAM ZA SPORTEM V BRNÉ
www.kamzasportemvbrne.cz

Hlavní partneři
Sponzor_Bc__Jaroslav_Kocian
Bc. Jaroslav Kocián
www.kocian.cz

Sponzor_VASSTAV__S_R_O_
VAŠSTAV, S.R.O.
www.vasstav.cz

Sponzor_AW_TOOLS_INTERNATIONAL_s_r_o_
AW TOOLS INTERNATIONAL s.r.o.
www.awtools.cz

Partneři
Sponzor_HT_GROUP__a_s_
HT GROUP, a.s.
www.htgroup.cz

Sponzor_DOPRAVA_SILNICE__spol__s_r_o_
DOPRAVA SILNICE, spol. s r.o.
www.dopravasilnice.eu

Sponzor_CNC_-_INAXES_s_r_o___Dobruska
CNC - INAXES s.r.o., Dobruška
www.cnc-inaxes.cz

Sponzor_EP_ENERGY_TRADING__a_s_
EP ENERGY TRADING, a.s.
www.epet.cz

Sponzor_Levna_vina_domu
Levná vína domů
www.levnavinadomu.cz

Sponzor_D_MOTO_-_prodej_motocyklu
D MOTO - prodej motocyklů
www.dmoto.cz

Sponzor_DOSTECH__spol__s_r_o_
DOSTECH, spol. s r.o.
www.dostech.cz

Sponzor_HOCKEY_TRAINING_CENTRUM_BRNO
HOCKEY TRAINING CENTRUM BRNO
www.htcbrno.cz

Sponzor_Ambulance_B__Braun_Plus
Ambulance B. Braun Plus
www.bbraun.cz

Sponzor_Zahradnik_Z__s_r_o_
Zahradník Z. s.r.o.
www.zahradnikz.cz

Aktualita
19.6.2022 - Přinášíme prvotní informace na novou sezonu, začínáme Ligou juniorů
Přinášíme prvotní informace na novou sezonu, začínáme Ligou juniorů

 

Přípravy na novu sezonu jsou v plném proudu. Letošní jaro a léto je ve znamení velkých změn ve strukturách klubu. Pokud vše dopadne jak má a je již domluveno, žákovský hokej od 9. třídy níž bude provozován v samostatném subjektu, zaměřeném pouze na práci s dětmi.

 

Stávající spolek TECHNIKA HOCKEY byl vyčleněm pro práci s hokejovou mládeží v kategorii dorostu a juniorů a bude také provozovat mužstvo mužů. Tímto se dospělý a vrcholový mládežnický hokej dostává do lepší pozice pro práci s hráči a jejich školami. Vzniká zde prostor pro strukturu klubu provázanou se středoškolským a vysokoškolským studiem, tak jak je celá brněnská Technika dlouhá léta provozuje v jiných sportech.

 

V dalších dnech se podrobněji rozepíšeme o jednotlivých kategoriích, jejich soutěžích, ambicích a hráčských kádrech.

 

Dnes začínáme mužstvem juniorů a jejich soutěží 1. Liga juniorů ČR:

 

Ročníky 2005-2003 v letošní sezoně povede jako minou sezonu naše stálá trenérská dvojice Jiří rech a Zdeněk Balabán, sekundovat bude vedoucí mužstva a kouč golmanů Peter Juriga.

 

Z loňského kádru odešli do seniorské kategorie hráči ročníku 2002, golman Skoupý, obránci Kubica a Mrkvica a útočník Čoupek. Do extraligy juniorů odešel do Plzně Sever a na zkoušce v Olomouci je Adam. Jinak se nám podařilo kádr udržet pohromadě. Kromě vlastních odchovanců ročníku 2005 se nám podařilo přivést také několik nových hráčů pro posílení mužstva. Útočníci Toman a Přidal už u nás hráli extraligu dorostu, takže se vrací do známého prostředí. Také golman Nešpůrek se vrátil z Třince nastálo do svého mateřského klubu. Další hráči jsou u nás na zkoušce a máme rozjednáno také několik zajímavých hostování a střídavých startů z extraligových klubů juniorů.

Zde je vidět, že razantní zeštíhlení ELJ přineslo velkou konkurenci a více hráčů jak do ELJ tak i do LJ.

 

Jak bude soutěž LJ v sezoně 2022/2023 vypadat přinášíme v přepisu článku ze serveru hokej.cz:

 

Motor, Slavia, Kladno... Liga juniorů slibuje podívanou, kdo se vrátí do elity?

Poměrně vzrušující podívaná čeká v nadcházející sezoně Ligu juniorů, tedy druhou nejvyšší soutěž. Po dramatickém zúžení extraligy by měla mít na poměry předchozích let obrovskou kvalitu.

 

Slavia Praha, České Budějovice, Chomutov, Kladno, Havířov. A k tomu ještě přidejte Salcburk. Seznam týmů, které v loňském ročníku odnesly mohutné zužování extraligy, budí velký respekt. Tím větší, že Budějovice s Kladnem mají seniorské mužstvo mezi elitou. Áčko Motoru bralo naposledy dokonce fantastický bronz.

A když se extraligovému klubu nepodaří brzy vrátit juniorku nahoru, bude to pro něj znamenat malou sportovní katastrofu. Větší talenti mu budou odcházet nejpozději v dorostu, na přísun vlastních mladíků do áčka tak bude moci prakticky zapomenout.

Právě ze zmiňovaných týmů se vykrystalizují hlavní favorité soutěže. Přidat k nim můžeme Přerov, který by mohl být opět velmi silný, s otazníkem jinak zůstává zejména Písek, jenž také prožil vynikající sezonu.

Na druhou stranu ale Králové budou mít v nové sezoně co dělat, aby vůbec uhráli play off. Pět ze šesti sestoupivších celků se totiž potká v ohromně nabité skupině Západ! Loni druhý Havlíčkův Brod tak rázem bude platit za outsidera skupiny...

Z dosavadních extraligistů jde na východ pouze Havířov, jenž si zopakuje poměrně nedávné bitvy favoritů s Přerovem. Tuto dvojici se pokusí ohrozit Technika Brno nebo Šumperk, zajímavé ale bude sledovat třeba i Chrudim, a to v závislosti na spolupráci s Pardubicemi. Žádný z klubů bohužel dosud nenastínil své ambice či sílu kádru.

Složení skupin Ligy juniorů

Skupina Západ: HC Slavia Praha, HC Motor České Budějovice, Piráti Chomutov, Rytíři Kladno, EC Red Bull Salcburk, IHC Králové Písek, BK Havlíčkův Brod
Skupina Východ: AZ Heimstaden Havířov, HC ZUBR Přerov, Technika Hockey Brno, HK Mladí Draci Šumperk, HC RT TORAX Poruba 2011, VHK ROBE Vsetín, HC Chrudim

 

V obou sedmičlenných skupinách budou hrát týmy čtyřkolově každý s každým, kromě toho se ale navíc dvakrát utkají i s družstvy druhé skupiny. Základní část tak bude čítat 42 kol, respektive 38 utkání pro každého účastníka.

První čtyři celky každé skupiny postoupí do play off. Čtvrtfinále, semifinále i finále se odehrají na tři vítězná utkání, přičemž v prvním kole na sebe týmy narazí křížem – první tým skupiny Západ vyzve čtvrtého z Východu, druhý zase toho třetího a podobně.

Motivace bude obrovská. Vítěz vyřazovacích bojů se může těšit na přímý postup do DHL extraligy juniorů!

Sestupové ohrožení se bude týkat posledních, tedy sedmých celků obou skupin. Ty proti sobě sehrají play down na tři vítězné zápasy a poražený tým čeká pád do Regionální ligy juniorů.

Specifické postavení v soutěži má znovu výběr rakouské akademie Salcburku. Zúčastní se pouze první části soutěže, s tím, že pokud by se umístil na prvním až čtvrtém místě, do play off by nešel a místo něj by postoupil pátý tým Západu. Pokud by Red Bull skončil ve skupině sedmý, pak by ho play down neminulo a v případě neúspěchu by skutečně sestoupil.

Hracími dny Ligy juniorů jsou pátek a neděle. Soutěž bude ctít reprezentační přestávky v říjnu i listopadu, o Vánocích a v únoru, tedy v době akcí reprezentační osmnáctky. V kalendáři tak zůstane prostor třeba pro tradiční překládání duelů se Salcburkem kvůli přívětivějšímu cestování.

Mezi taháky úvodního hracího kola se můžou řadit bitvy Motoru proti Pirátům či Salcburku s Kladnem, hned ve druhém kole se bude hrát napříč skupinami a repríza posledního finále čeká Písek s Přerovem.

 

Rozlosování úvodního týdne LJ

Pátek 16. září – 1. kolo:
EC Red Bull Salcburk – Rytíři Kladno
HC Motor České Budějovice – Piráti Chomutov
HC Slavia Praha – IHC Králové Písek
HC Chrudim – VHK ROBE Vsetín
HC RT TORAX Poruba 2011 – Technika Hockey Brno
HC ZUBR Přerov – HK Mladí Draci Šumperk

 

Neděle 18. září – 2. kolo:
BK Havlíčkův Brod – AZ Heimstaden Havířov
EC Red Bull Salcburk – VHK ROBE Vsetín
HC Motor České Budějovice – Technika Hockey Brno
HC Slavia Praha – HK Mladí Draci Šumperk
IHC Králové Písek – HC ZUBR Přerov
Piráti Chomutov – HC RT TORAX Poruba 2011
Rytíři Kladno – HC Chrudim

 

Kompletní rozlosování soutěže Liga juniorů ČR v sezoně 2022/2023

22.6.2022
Zrušení červencového kempu

 

Červencový kemp v termínu 25.7. - 29.7.2022 byl z důvodu malého počtu přihlášených účastníků zrušen bez náhrady.
 
 
19.6.2022
Přípravné zápasy na novou sezonu

 

Jakmile budeme znát přesné termíny, tak zde budou uvedeny přátelské zápasy mužů, juniorů a dorostu

12.9.2021
Hokejová Technika na Instagramu

 

Sledujte aktuální dění klubu také na klubovém instagramu. Najdete zde nejnovětší informace s aktuálními obrazovými materiály.

Najdete jej zde.

31.1.2019
Úrazové pojištění hráčů

 

Od 1. 2. 2019 se mění podmínky Úrazového pojištění členů sportovních spolků, které je sjednáno prostřednictvím Českého olympijského výboru (ČOV) a platí pro celé sportovní prostředí. Pojišťovna Kooperativa, která v letech 2017 a 2018 úrazové pojištění zajišťovala, ukončí spolupráci s ČOV k 31. 1. 2019. Veškeré vzniklé nároky na pojistná plnění (úrazy) do 31. 1. 2019 zůstávají stále v gesci této pojišťovny až do vyřešení a potřebné dokumenty naleznete zde.

 

Veškeré vzniklé nároky na pojistná plnění od 1. 2. 2019 bude nově řešit Pojišťovna VZP. Zde naleznete přehledný rozcestník a veškeré nezbytné informace k této nově uzavřené pojistné smlouvě, včetně podmínek a rozsahu pojištění, seznamu pojištěných spolků, formuláře pro hlášení škodních událostí a podrobné kontaktní údaje na zástupce Pojišťovny VZP, kteří budou s Vámi tuto problematiku řešit.

Nábor
Tygrik