Činnost podporují
Sponzor_Mesto_Brno
Město Brno
www.technikahokej.cz/Brno.htm

Sponzor_Jihomoravsky_kraj
Jihomoravský kraj
www.technikahokej.cz/JMKraj.htm

Sponzor_Ministerstvo_skolstvi__mladeze_a_telovychovy_CR
Ministerstvo školství, mládeže a tělovýchovy ČR
www.msmt.cz

Sponzor_Cesky_svaz_ledniho_hokeje
Český svaz ledního hokeje
www.ceskyhokej.org

Sponzor_KAM_ZA_SPORTEM_V_BRNE
KAM ZA SPORTEM V BRNÉ
www.kamzasportemvbrne.cz

Hlavní partneři
Sponzor_UniCab__s_r_o_
UniCab, s.r.o.
www.unicab.cz

Sponzor_DOPRAVA_SILNICE__spol__s_r_o_
DOPRAVA SILNICE, spol. s r.o.
www.dopravasilnice.eu

Sponzor_Zahradnik_Z__s_r_o_
Zahradník Z. s.r.o.
www.zahradnikz.cz

Partneři
Sponzor_BDG_Invest_s_r_o_
BDG Invest s.r.o.
www.bdginvest.cz

Sponzor_INTEN_GROUP__s_r_o_
INTEN GROUP, s.r.o.
www.intengroup.cz

Sponzor_HT_GROUP__a_s_
HT GROUP, a.s.
www.htgroup.cz

Sponzor_EP_ENERGY__a_s_
EP ENERGY, a.s.
http://www.epenergy.cz/

Sponzor_BRENN_telematic_s_r_o_
BRENN telematic s.r.o.
www.brenntelematic.com

Sponzor_AW_TOOLS_INTERNATIONAL_s_r_o_
AW TOOLS INTERNATIONAL s.r.o.
www.awtools.cz

Sponzor_VACUTEC_MORAVIA__spol__s_r_o_
VACUTEC MORAVIA, spol. s r.o.
www.vacutec.cz

Sponzor_HOCKEY_TRAINING_CENTRUM_BRNO
HOCKEY TRAINING CENTRUM BRNO
www.htcbrno.cz

Sponzor_PROTECTION___CONSULTING__s_r_o_
PROTECTION & CONSULTING, s.r.o.
www.protection.cz

Sponzor_AsisTrans_s_r_o_
AsisTrans s.r.o.
www.asistrans.cz

Sponzor_Ambulance_B__Braun_Plus
Ambulance B. Braun Plus
www.bbraun.cz

O klubu
O klubu

Historie hokeje ve VSK Technika Brno

 

Vznik VSK Technika Brno je datován k roku 1963, kdy klub začal působit jako jedna z nástupnických organizací rozštěpené Slávie VŠ Brno. Prvním předsedou osamostatněné VŠTJ Techniky Brno byl Prof. RNDr. Richard Vinařický, CSc.

V období před sametovou revolucí Technika sdružuje více než patnáct set členů v jedenácti oddílech. V této epoše klub vykazuje úspěchy zejména v basketbalu, volejbalu, ale také atletice. Od sedmdesátých let se záběr sportů provozovaných pod hlavičkou vysokoškolské tělovýchovné jednoty opět rozšiřuje a v roce 1971 vzniká také oddíl ledního hokeje. Ten se později, v osmdesátých letech, stává stabilním účastníkem druhé národní hokejové ligy.

 

Od roku 1990 působí sportovní jednota pod současným názvem VSK Technika Brno (Vysokoškolský sportovní klub Technika Brno). Hokejisté prvního týmu po převratu nastupují zpravidla v krajském přeboru, od roku 2004 se natrvalo usadili ve II. lize ledního hokeje.

 

Mládež VSK TECHNIKA HOKEJ BRNO

 

S prvotní myšlenkou budovat ve VSK Technika Brno oddíl mládeže, přišlo vedení klubu již v sezóně 2004–2005. Vzhledem k odkoupení druholigové licence pro kategorii mužů, bylo najednou jasné, že oddíl nemůže v budoucnosti jen sbírat hráče z okolních brněnských oddílů a že bude nutné si vytvářet vlastní zásobárnu mladých hráčů.

 

Tímto bylo rozhodnuto, že v sezóně 2004–5 bude do krajského přeboru přihlášeno družstvo juniorů, vytvořené z hráčů, kteří v Brně neměli uplatnění v jiných klubech. Pod vedením trenérů Kundely a Krupičky tito mladí hráči vyhráli Krajský přebor a postoupili do Ligy Juniorů. V první sezóně se sešla vynikající parta mladých hráčů, kteří se později měli možnost předvést i v A mužstvu Techniky Brno (Špok, Chvátal, Krupička, Bednář, Pospíšil, Maxa a další).

Základ byl položen a v následující sezoně 2006/2007 vedení rozhodlo, že mládež musí být budována systematicky a po přechodu celého klubu na nově postavené Hokejové haly dětí a mládeže, začal probíhat postupný nábor dětí do hokejového klubu. Vzhledem k velmi kvalitní náborové práci trenéra Rosti Štrubla a Tondy Hýska se hokejová základna začala velmi rychle rozrůstat a to ve všech kategoriích. V tomto období do klubu také přišly děti, které se neměly možnost uplatnit v okolních týmech, a Technika jim možnost sportu nabídla. Bohužel po sezóně již nedošlo k dohodě mezi brněnskými kluby a Technikou a tým juniorky byl rozpuštěn a liga prodána do Pelhřimova.

 

Druhý pokus o vybudování kvalitního juniorského týmu proběhl v letech 2008/2009, kdy družstvo pod vedením Vlastimila Odehnala opět postoupilo do ligy Juniorů a následující sezónu odehrálo II. Ligu (po sezóně bylo opět rozhodnuto o prodeji licence mimo Brno) Ostatní budované týmy se ale velmi rychle výkonnostně srovnávaly s ostatními kluby a Technika Brno se v některých kategoriích stala obávaným soupeřem slavnějším sousedům.  

Krize nastala na začátku nové sezóny 2010/2011, kdy skončil v přípravce trenér Štrubl a klub musel přejít na část sezóny do Rosic. V tomto období odešlo množství šikovných dětí do jiných klubů v Brně a mimo Brno. Za těchto podmínek nebylo možné provádět kvalitně nábor a počet dětí v přípravce poklesl na 18. Velký úbytek dětí zaznamenaly i ostatní mládežnické kategorie.

 

Vedení oddílu bylo jasné, že jediná možnost v budování mládežnických složek klubu je nutnost vrátit se co nejdříve do Brna a získat kvalitní zázemí. První se do Brna vrátila přípravka, která začala trénovat na Úvoze a později i ostatní kategorie. V tomto období, byť oddíl byl oslaben odchodem dětí do jiných klubů, projevila se možnost zkvalitnění tréninkového procesu a do oddílu opět začaly přicházet velmi šikovné děti. Například nábor ročníku 2002 a 2005 se velmi vyvedl a chlapci ve své kategorii patříli mezi jedny z nejlepších na Moravě, ale velmi šikovné děti se objevily i v ostatních kategoriích.

Koncem sezóny 2012/2013 odešel do Znojma šéftrenér mládeže Milan Navrátil a vedení oddílu mládeže převzal Pavel Kubica. S Pavlem Kubicou byl jmenován i nový výbor, ve kterém až do dnešní doby působí Mgr. Richard Němec a Čeněk Kundela.

 

Na konci sezony 2014/2015 došlo k historickému premiérovému postupu kategorií mladšího a staršího dorostu do ligových soutěží v ČR obou kategorií. Stalo se tak vůbec poprvé v historii klubu a k  postupům došlo sportovní cestou.

K 1.1.2015  byl na základě změn v zákoně ustanoven pobočný spolek VSK TECHNIKA HOKEJ BRNO, který i nadále zůstal součástí VSK Technika Brno jako společný člen, v kategorii  mládežnické části ledního hokeje. Mužstvo dospělých, hrající II. ligu ČR, k 1.5.2015 vystoupilo ze společenství VSK Technika Brno a transformovalo do akciové společnosti HC Technika Brno a.s. i nadále spolupracující s hokejovou mládeží.

 

V sezoně 2016/17došlo k dalšímu úspěchu, když mladší dorost poprvé postoupil do ELIOD extraligy mladšího dorostu. Tímto byl klub zařazen do SCM v rámci ČSLH a vyrovnává se se velkým hokejovým klubům v ČR. 

V téže sezoně se poprvé zůčastňují soutěží 3 mužstva v žákovských soutěžích a od sezony 2018/19 hrajeme kompletní Žákovskou ligu 5.-8.tříd.

 

Počty družstev

Od sezony 2018/19 v klubu působí deset mládežnických celků – přípravka, druhá třída, třetí třída, čtvrtá třída, mladší žáci "A" a "B", starší žáci "A" a "B", dorost a junioři. K 1.12.2018 je registrováno ve VSK TECHNIKA HOKEJ BRNO celkem 265 členů, z toho 242 hráčů mladších 18-ti let. V sezóně 2018/2019 u mládeže působí celkem devatenáct trenérů s licencemi studující A, B a C.

 

Soutěže ČSLH

V žákovských kategoriích startujeme v nejvyšších soutěžích Jihomoravského a Zlínského kraje, v dorostu hrajeme ELIOD extraligu a v juniorech Regionální ligu juniorů ČR. Vzhledem k obsazení všech mládežnických kategorii v soutěžích pořádaných ČSLH  je oddíl schopen nabídnout sportovní vyžití co nejvíce hráčům do 19 roků. Většiny kategorií jsou řádně naplněny a daří se i provádět nábor nejmenších dětí.

 

Cíle

Cílem hokejového oddílu je i nadále nabízet a poskytovat možnost sportovního vyžití širokému spektru dětí na úrovni vrcholového a výkonostníhosportu s kvalitním materiálním a trenérským zázemím. Dále je cílem oddílu zkvalitnění náboru u nejmenších dětí, zavedení bruslařské školičky a dopolední výuka na základě spolupráce se základními školami v regionu při výuce bruslení dětí, které se pravidelně nevěnují lednímu hokeji. 

 

24.4.2019
Informace k nové sezoně

 

Výroční dopis pro hráče a rodiče k nové sezoně 2019/2020 se všemi informaceni ohledně obsazení trenérů,
výše doplatků na novou sezonu, termíny soustředění a ostatní, byl ve středu 24.4. zveřejněn na webových stránkách klubu .
22.3.2019
Volná místa v červencovém kempu

 

Na letní příměstský kemp v termínu 22.7. - 26.7.2019 zbývají již pouze 2 místa pro hráče a 1 místo pro brankáře.

Na poslední volná místa je možno se přihlásit na emailu: vsktechnika.hokej@gmail.com .

 

Přihlášení hráči jsou povinni uhradit zálohu ve výši 2000 Kč v hotovosti v kanceláři klubu do konce března 2019.

 

31.1.2019
Úrazové pojištění hráčů

 

Od 1. 2. 2019 se mění podmínky Úrazového pojištění členů sportovních spolků, které je sjednáno prostřednictvím Českého olympijského výboru (ČOV) a platí pro celé sportovní prostředí. Pojišťovna Kooperativa, která v letech 2017 a 2018 úrazové pojištění zajišťovala, ukončí spolupráci s ČOV k 31. 1. 2019. Veškeré vzniklé nároky na pojistná plnění (úrazy) do 31. 1. 2019 zůstávají stále v gesci této pojišťovny až do vyřešení a potřebné dokumenty naleznete zde.

 

Veškeré vzniklé nároky na pojistná plnění od 1. 2. 2019 bude nově řešit Pojišťovna VZP. Zde naleznete přehledný rozcestník a veškeré nezbytné informace k této nově uzavřené pojistné smlouvě, včetně podmínek a rozsahu pojištění, seznamu pojištěných spolků, formuláře pro hlášení škodních událostí a podrobné kontaktní údaje na zástupce Pojišťovny VZP, kteří budou s Vámi tuto problematiku řešit.

Nábor
Tygrik