Činnost podporují
Sponzor_Mesto_Brno
Město Brno
www.technikahokej.cz/Brno.htm

Sponzor_Jihomoravsky_kraj
Jihomoravský kraj
www.technikahokej.cz/JMKraj.htm

Sponzor_Ministerstvo_skolstvi__mladeze_a_telovychovy_CR
Ministerstvo školství, mládeže a tělovýchovy ČR
www.msmt.cz

Sponzor_Cesky_svaz_ledniho_hokeje
Český svaz ledního hokeje
www.cslh.cz

Hlavní partneři
Sponzor_SPP_CZ__a_s_
SPP CZ, a.s.
www.spp.cz

Sponzor_UniCab__s_r_o_
UniCab, s.r.o.
www.unicab.cz

Sponzor_DOPRAVA_SILNICE__spol__s_r_o_
DOPRAVA SILNICE, spol. s r.o.
www.dopravasilnice.eu

Sponzor_AW_TOOLS_INTERNATIONAL_s_r_o_
AW TOOLS INTERNATIONAL s.r.o.
www.awtools.cz

Partneři
Sponzor_BDG_Invest_s_r_o_
BDG Invest s.r.o.
www.bdginvest.cz

Sponzor_AsisTrans_s_r_o_
AsisTrans s.r.o.
www.asistrans.cz

Sponzor_EP_ENERGY__a_s_
EP ENERGY, a.s.
http://www.epenergy.cz/

Sponzor_Vesely_Dopravni_Signalizace_s_r_o_
Veselý Dopravní Signalizace s.r.o.
www.veselyds.cz

Sponzor_VACUTEC_MORAVIA__spol__s_r_o_
VACUTEC MORAVIA, spol. s r.o.
www.vacutec.cz

Sponzor_Ambulance_B__Braun_Plus
Ambulance B. Braun Plus
www.bbraun.cz

Sponzor_HOCKEY_TRAINING_CENTRUM_BRNO
HOCKEY TRAINING CENTRUM BRNO
www.htcbrno.cz

Sponzor_Handicap_trade_s_r_o_
Handicap trade s.r.o.
www.nejortezy.cz

Sponzor_IZOL-PLASTIK_s_r_o_
IZOL-PLASTIK s.r.o.
www.izolplastik.cz

O klubu
O klubu

Historie hokeje ve VSK Technika Brno

 

Vznik VSK Technika Brno je datován k roku 1963, kdy klub začal působit jako jedna z nástupnických organizací rozštěpené Slávie VŠ Brno. Prvním předsedou osamostatněné VŠTJ Techniky Brno byl Prof. RNDr. Richard Vinařický, CSc.

V období před sametovou revolucí Technika sdružuje více než patnáct set členů v jedenácti oddílech. V této epoše klub vykazuje úspěchy zejména v basketbalu, volejbalu, ale také atletice. Od sedmdesátých let se záběr sportů provozovaných pod hlavičkou vysokoškolské tělovýchovné jednoty opět rozšiřuje a v roce 1971 vzniká také oddíl ledního hokeje. Ten se později, v osmdesátých letech, stává stabilním účastníkem druhé národní hokejové ligy.

 

Od roku 1990 působí sportovní jednota pod současným názvem VSK Technika Brno (Vysokoškolský sportovní klub Technika Brno). Hokejisté prvního týmu po převratu nastupují zpravidla v krajském přeboru, od roku 2004 se natrvalo usadili ve II. lize ledního hokeje.

 

Mládež VSK TECHNIKA HOKEJ BRNO

 

S prvotní myšlenkou budovat ve VSK Technika Brno oddíl mládeže, přišlo vedení klubu již v sezóně 2004–2005. Vzhledem k odkoupení druholigové licence pro kategorii mužů, bylo najednou jasné, že oddíl nemůže v budoucnosti jen sbírat hráče z okolních brněnských oddílů a že bude nutné si vytvářet vlastní zásobárnu mladých hráčů.

 

Tímto bylo rozhodnuto, že v sezóně 2004–5 bude do krajského přeboru přihlášeno družstvo juniorů, vytvořené z hráčů, kteří v Brně neměli uplatnění v jiných klubech. Pod vedením trenérů Kundely a Krupičky tito mladí hráči vyhráli Krajský přebor a postoupili do Ligy Juniorů. V první sezóně se sešla vynikající parta mladých hráčů, kteří se později měli možnost předvést i v A mužstvu Techniky Brno (Špok, Chvátal, Krupička, Bednář, Pospíšil, Maxa a další).

Základ byl položen a v následující sezoně 2006/2007 vedení rozhodlo, že mládež musí být budována systematicky a po přechodu celého klubu na nově postavené Hokejové haly dětí a mládeže, začal probíhat postupný nábor dětí do hokejového klubu. Vzhledem k velmi kvalitní náborové práci trenéra Rosti Štrubla a Tondy Hýska se hokejová základna začala velmi rychle rozrůstat a to ve všech kategoriích. V tomto období do klubu také přišly děti, které se neměly možnost uplatnit v okolních týmech, a Technika jim možnost sportu nabídla. Bohužel po sezóně již nedošlo k dohodě mezi brněnskými kluby a Technikou a tým juniorky byl rozpuštěn a liga prodána do Pelhřimova.

 

Druhý pokus o vybudování kvalitního juniorského týmu proběhl v letech 2008/2009, kdy družstvo pod vedením Vlastimila Odehnala opět postoupilo do ligy Juniorů a následující sezónu odehrálo II. Ligu (po sezóně bylo opět rozhodnuto o prodeji licence mimo Brno) Ostatní budované týmy se ale velmi rychle výkonnostně srovnávaly s ostatními kluby a Technika Brno se v některých kategoriích stala obávaným soupeřem slavnějším sousedům.  

Krize nastala na začátku nové sezóny 2010/2011, kdy skončil v přípravce trenér Štrubl a klub musel přejít na část sezóny do Rosic. V tomto období odešlo množství šikovných dětí do jiných klubů v Brně a mimo Brno. Za těchto podmínek nebylo možné provádět kvalitně nábor a počet dětí v přípravce poklesl na 18. Velký úbytek dětí zaznamenaly i ostatní mládežnické kategorie.

 

Vedení oddílu bylo jasné, že jediná možnost v budování mládežnických složek klubu je nutnost vrátit se co nejdříve do Brna a získat kvalitní zázemí. První se do Brna vrátila přípravka, která začala trénovat na Úvoze a později i ostatní kategorie. V tomto období, byť oddíl byl oslaben odchodem dětí do jiných klubů, projevila se možnost zkvalitnění tréninkového procesu a do oddílu opět začaly přicházet velmi šikovné děti. Například nábor ročníku 2002 a 2005 se velmi vyvedl a chlapci ve své kategorii patříli mezi jedny z nejlepších na Moravě, ale velmi šikovné děti se objevily i v ostatních kategoriích.

Koncem sezóny 2012/2013 odešel do Znojma šéftrenér mládeže Milan Navrátil a vedení oddílu mládeže převzal Pavel Kubica. S Pavlem Kubicou byl jmenován i nový výbor, ve kterém až do dnešní doby působí Mgr. Richard Němec a Čeněk Kundela.

 

Na konci sezony 2014/2015 došlo k historickému premiérovému postupu kategorií mladšího a staršího dorostu do ligových soutěží v ČR obou kategorií. Stalo se tak vůbec poprvé v historii klubu a k  postupům došlo sportovní cestou.

K 1.1.2015  byl na základě změn v zákoně ustanoven pobočný spolek VSK TECHNIKA HOKEJ BRNO, který i nadále zůstal součástí VSK Technika Brno jako společný člen, v kategorii  mládežnické části ledního hokeje. Mužstvo dospělých, hrající II. ligu ČR, k 1.5.2015 vystoupilo ze společenství VSK Technika Brno a transformovalo do akciové společnosti HC Technika Brno a.s. i nadále spolupracující s hokejovou mládeží.

 

V sezoně 2016/17došlo k dalšímu úspěchu, když mladší dorost poprvé postoupil do ELIOD extraligy mladšího dorostu. Tímto byl klub zařazen do SCM v rámci ČSLH a vyrovnává se se velkým hokejovým klubům v ČR. 

V téže sezoně se poprvé zůčastňují soutěží 3 mužstva v žákovských soutěžích a od sezony 2018/19 budeme hrát kompletní Žákovskou ligu 5.-8.tříd.

 

Počty družstev

Od sezony 2016/17 v klubu působí devět mládežnických celků – přípravka, druhá třída, třetí třída, čtvrtá třída, mladší žáci "A" a "B", starší žáci, mladší dorost a starší dorost. K 1.11.2017 je registrováno ve VSK TECHNIKA HOKEJ BRNO celkem 265 členů, z toho 242 hráčů mladších 18-ti let. V sezóně 2017/2018 u mládeže působí celkem devatenáct trenérů s licencemi studující A, B a C.

 

Soutěže ČSLH

V žákovských kategoriích startujeme v nejvyšších soutěžích Jihomoravského a Zlínského kraje, v  mladším dorostu hrajeme ELIOD extraligu a ve starším dorostu Regionální ligu staršího dorostu. Vzhledem k obsazení všech mládežnických kategorii v soutěžích pořádaných ČSLH  je oddíl schopen nabídnout sportovní vyžití co nejvíce hráčům do 19 roků. Většiny kategorií jsou řádně naplněny a daří se i provádět nábor nejmenších dětí.

 

Cíle

Cílem hokejového oddílu je i nadále nabízet a poskytovat možnost sportovního vyžití širokému spektru dětí na úrovni vrcholového a výkonostníhosportu s kvalitním materiálním a trenérským zázemím. Dále je cílem oddílu zkvalitnění náboru u nejmenších dětí, zavedení bruslařské školičky a dopolední výuka na základě spolupráce se základními školami v regionu při výuce bruslení dětí, které se pravidelně nevěnují lednímu hokeji. 

 

1.5.2018
Úrazové pojištění hráčů

 

Také v letošní sezoně 2018/19 platí pro všechny hráče klubu úrazové pojištění ČUS. které je klub členem.

Kompletní informace naleznete zde.

Nábor
www.tygrik.cz